Denizli 2021 LGS’ye Hazır!

Milli Eğitim Bakanlığınca haftasonu gerçekleştirilecek olan LGS için son hazırlıklar da yapıldı.

Denizli 2021 LGS’ye Hazır!

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici LGS’ye sayılı günler kala Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde sınavın yapılacağı ortaokulları gezdi. Sınav hazırlıklarını yerinde inceledi.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında öğrencilerimizin güvenli bir şekilde sınavlara katılmaları için çalışmaların tamamlandığını belirten Müdür Ekici “06 Haziran tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavında 250 okulumuzda, 1.014 sınıfımızda 13.423 öğencimiz için hazırlıklarımız tamamlandı. Öğrencilerimizin hijyen koşullarında güvenli bir şekilde sınava girmeleri adına sınav yapılacak tüm okullarımıza maske, dezenfektan ve koruyucu ekipmanlarını gönderdik. Aynı zamanda dejenfektan cihazları ile sınıflarımızı hazır hale getirdik. Sınavı uygulacak öğretmenlerimiz ve sınava girecek olan öğrencilerimiz için tüm sınav salonlarında hijyen standartları oluşturuldu.

İl Milli Eğitim Müdürü olarak sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavlarda görevli öğretmen arkadaşlarımıza da gösterdiği hassasiyet ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Velilerimizi salgın sürecinde biz eğitimcilerin, öğrencilerin yanında olarak desteklerini esirgemediler. Sınavın yaklaştığı son günlerde de velilerimizden ricamız öğrencilerimizi motive ederek sınava girmelerini sağlamalarıdır.

Sınav günü tüm hazırlıklar tamamlanmış şekilde öğrencilerimizi bekliyor olacağız. Denizli’de sınav koşullarının oluştuğunu gönül rahatlığı ile ifade ediyorum. İnşallah güzel,başarılı ve sonuçları itibari ile de umutları karşılayan bir sınav olmasını diliyorum. Tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi ve eğitim camiamızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında öğrenciler 2021 LGS’ye kendi okullarında girecekler. 06 Haziran 2021 Pazar günü ilimizde 250 okulda; 1.014 derslikte, toplam 13.423 öğrenci LGS’ye girecek.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi!
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Eğitim Kurumu Yöneticileri ile Bir Araya Geldi!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Eğitim Kurumu Yöneticileri ile Bir Araya Geldi!