Kabine Toplanıyor! Maske kalkıyor mu? Normalleşme adımları beli oldu!

Kabine Toplantısı için geri sayım başladı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı'nda toplanacak kabinenin ardından açıklama yapacak olan Erdoğan yeni normalleşme kararlarını açıklayacak. milyonları gözü yapılacak olan açıklamaya çevrilmişken, açıklama öncesinde uzman isimlerden tahminler gelmeye devam ediyor.

Kabine Toplanıyor! Maske kalkıyor mu? Normalleşme adımları beli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı'nda bugün yapılacak olan toplantının ana gündem maddesi 1 Haziran sonrasında normalleşmenin nasıl devem edeceği olacak. Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçecek olan Erdoğan yeni normalleşme planlarını açıklayacak ve milyonları gözü gelecek olan açıklamalara çevrilmiş durumda. 
1 HAZİRANDAN SONRA NORMALLEŞME NASIL OLACAK?
Uzman isimler tarafından açıklama öncesinde tahminler gelmeye devam ediyor. Buna göre;

-Vakalardaki azalma devam ederse 1 Haziran'dan sonra restoran ve kafeler kişi sınırlamasıyla çalışacak. Haziran ayı için ilk doz aşılamada büyük bir aşama kaydedilmesi beklenirken, bu durum 1 Haziran sonrası yasakları da etkileyecek.
-Düğün yapmak için Kabine toplantısından çıkacak kararı bekleyen çiftlere de 1 Haziran sonrası müjde verilebilir. Bu müjde gelirse düğün salonları belli misafir sayısına göre çalışabilecek.
-Vaka sayılarında düşüş bu hızla devam ederse, halı sahalar, spor salonları, yüzme havuzları kapılarını yine müşterilerine açabilecek.
-Normalleşme adımları hızlanırken, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu da çalışmalarına hız verdi. Bilim Kurulu'nun üzerinde çalıştığı konularla ilgili edinilen bilgiye göre, normalleşme sürecinin başlayacağı haziran ayından itibaren sahillerde, parklarda, bahçelerde, kişiler arası iki metre mesafe varsa, insanlar artık maskesiz oturabilecek ya da dolaşabilecek.

 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!