Sarayköy'de görev yapan öğretmenlerden İl Sağlık Müdürü Öztürk'e hediye!

Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu’nda görevli sınıf öğretmeni Zülfikar Onur ile Sarayköy Sığma İlkokulu’nda görevli sınıf öğretmeni Arzu Kabul, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ü ziyaret ederek hazırlamış oldukları Çocuklarda Sağlık Okuryazarlığı Dergisi’ni hediye etti.

Sarayköy'de görev yapan öğretmenlerden İl Sağlık Müdürü Öztürk'e hediye!
Sınıf Öğretmeni Arzu Kabul pandemi döneminde sağlık okuryazarlılığının öneminin bir kat daha arttığını, öğrencilerine küçük yaşlarda sağlık okuryazarlılığının önemini yerleştirmek için böyle bir projeye başladıklarını söyledi.
Denizli İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Berna Öztürk de Çocuklarda Sağlık Okuryazarlığı Dergisini hazırlayan Zülfikar Onur ve Arzu Kabul’e teşekkürlerini ileterek; “ Sağlık iletişimi kavramı içinde bulunduğumuz yüzyılda giderek önem kazanmaktadır. Kişi ve toplum sağlığını ilgilendiren konularda farkındalık çalışmalarının arttırılması, yanlış varsayımların düzeltilmesi, sağlık okuryazarlılığının artması için eğitim programlarının düzenlenmesi gerekir. Özellikle sağlık okuryazarlılığının küçük yaşlardan itibaren öğrenilmesi sağlık çalışanları ve sağlık hizmeti alan kişiler arasında iletişimin gelecekte daha güçlü olmasını sağlar. Bu kapsamda öğrencilere sağlık okuryazarlığı eğitimleri veren ve bunu projeye döken sınıf öğretmenlerimizi bir sağlık çalışanı olarak canı gönülden kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!