Sağlık Bakanı net konuştu! Vatandaşa ve esnafa uzmanlardan sevindiren haber!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün BioNTech Ceo'su Uğur Şahin'in de katılmış olduğu Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda aşı sorununun çözülmüş olduğunu ve aşıların önümüzdeki günlerde ülkemize giriş yapacak olduğunu aktardı. Sağlık Bakanı Koca'nın bir diğer açıkladığı konu ise Haziran ayının sonuna kadar 20 yaş üstü herkesin aşılanacağını ve 3 ay gibi kısa bir zaman içerisinde bütün vatandaşların aşı olacağını aktardı. Fahrettin Koca'nın bu açıklamaları vatandaşları umutlandırırken kafe, restoran, kahvehane vb. sahipleri ise Haziran ayında dükkanlarının açılmasını bekliyor.

Sağlık Bakanı net konuştu! Vatandaşa ve esnafa uzmanlardan sevindiren haber!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığı'nda Bilim Kurulu toplantı yaptı. Bu toplantının diğer toplantılardan farkı Uğur Şahin oldu. BioNTech Ceo'su Uğur Şahin ilk kez Bilim Kurulu toplantısına katıldı. Toplantı sonrasında Fahrettin Koca vatandaşları umutlandıran ve sevindiren haberi kamuoyu ile paylaştı. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantının ardından aşı sorununun çözülmüş olduğunu ve BioNTech aşılarının Haziran ayının sonuna kadar ülkemize giriş yapacağını aktardı. Bu açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 20 yaş üstü gençlerin Haziran ayının sonuna kadar aşılanacağını ve aşılama işini 3 ay gibi kısa bir zaman içerisinde bitebileceğini aktardı. En kararlı konuşmalarından birine yapan Sağlık Bakanı'nın bu ifadelerin ardından bütün sektörler umut bağladı. 
Aşılamanın hızlanmasıyla birlikte esnaflarında rahat bir nefes alacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu açıklamalarının ardından uzmanlardan tahminler gelmeye başladı.
Bu kapsamda açılmanın söz konusu olduğunu belirten uzmanlar ''Vakaların azalması ve aşılamanın hızlanması ile birlikte Haziran ayında esnaflarımızın kepenkleri açabileceğini düşünüyoruz. Tabi ama belli olmaz şuanda net birşey söylemek zor çünkü bu açılma vatandaşa bağlı, kendine dikkat eder virüs kapsaz, vaka sayıları da artmassa açılma olacaktır'' ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI