GESİFED Başkanı Oktay Mersin 'Esnafa destek devam etmeli'

GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin yaptığı açıklamada pandemi döneminde zarar gören esnaflara desteğin devam etmesi gerektiğini açıkladı.

GESİFED Başkanı Oktay Mersin 'Esnafa destek devam etmeli'

Oktay Mersin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
Ekonomimizin temel direğini oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmeler istihdamın %72,4 'ünü sağlamaktadır ve her kriz ve belirsizlik dönemlerinde olduğu gibi Covid-19 salgınından en çok etkilenen ve zarar gören kesim olmuştur.
Hükümetin açıkladığı 4.6 milyar TL esnafa destek paketi geç olmakla beraber sürekliliği sağlandığında piyasalara olumlu yönde etki yaratacaktır. Orta ve uzun vadeli hibe destekleri ve düşük faizli krediler sağlanarak bu işletmelerin ayakta kalması sağlanmalıdır. Bununla beraber kriz döneminde krediye ulaşmakta zorlanan sanayi, ihracat ve turizmde istihdam sağlamaya yönelik KOBİ’lerin KGF(Kredi Garanti Fonu) destekli uzun vadeli kredilerle desteklenmesi ekonominin hızla toparlanmasına olanak sağlayacaktır. Öncelikli sektörlerde KÇÖ(Kısa Çalışma Ödeneği), vergi ve SGK prim indirimleri, kredi erteleme uygulamalarının bir müddet daha devamı küçük ve orta büyüklükte işletmelere büyük bir moral ve motivasyon desteği sağlayacaktır. Hızlı tedbirler sayesinde ekonomik hareketlilik sağlanarak salgının piyasalara olan negatif etkisi daha kısa sürede atlatılacaktır. İşletmelere adeta can suyu olacak bu adımların bir an evvel uygulamaya geçirilmesi zaruri hale gelmiştir.
Gerekli düzenlemelerin yapılmasını iş dünyası olarak talep etmekteyiz.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!