Atatürk Ortaokulu'nda çocuklar hem öğreniyorlar hemde eğleniyorlar!

Sarayköy Atatürk Ortaokulu’nda fen bilimleri öğretmeni Akif Acar’ın ortaklarından olduğu “Deneylerle oynuyor bilimle öğreniyorum” etwinning projesi ile öğrenciler eğlenceli zaman geçiriyorlar. Hem eğlenip hem de öğreniyorlar. Bu çalışmayla birlikte hem öğrenen hemde eğlenen çocukların aileleri bu projeden çok memnun.

Atatürk Ortaokulu'nda çocuklar hem öğreniyorlar hemde eğleniyorlar!

Sarayköy Atatürk Ortaokulu öğretmenlerinden Akif Acar etwinning projesiyle birlikte çocuklara zaman zaman okulda zaman zaman ise evde bu projeyi yapma imkanı sunuyor. Bu projeyle birlikte çocuklar hem öğreniyorlar hemde eğleniyorlar. Etwinning süreci 2005 yılında Avrupa okulları arasında başlatılan bir öğrenme programıdır. Bu program işbirlikli öğrenmeyi, uzaktan eğitimi ve ortak ürün çıkarmayı temel almaktadır. Günümüzde birçok okul yurt içinde veya yurt dışında bulunan diğer okullarla etwinning projeleri yürütmektedir.
Proje gelişen teknolojik koşullardan kaçınmak yerine daha verimli ve eğitime entegre bir şekilde kullanılması gerektiğini varsayıyor. Proje ile Web 2.0 araçlarını kullanarak fen bilimleri dersinde yer alan konuların daha kalıcı bir şekilde öğrenilmesi sağlanmıştır. Daha çok duyu organına hitap ederek ve öğrenci sürece etkin olarak dahil edilerek, öğrenme daha eğlenceli hale getirilmiştir.
Bu proje ile öğrenciler birçok Web 2.0 aracı ile tanışmışlardır. Evde tabu ve jenga gibi oyunları fen bilimleri dersinde yer alan konuları öğrenmek amacıyla kullanmışlardır. Evde deneyler yaparak öğrenmenin kalıcılığını arttırmışlardır. Hayal güçlerini kullanarak alet tasarlayıp, bunları sunmuşlardır.
Bu Covid-19 salgını sürecinde okullarından uzakta kalan öğrenciler, bu proje ile evde eğitim ortamlarını farklılaştırma imkanı bulmuşlardır.denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI