İl Milli Eğitim Müdürü Ekici'den 19 Mayıs mesajı!

İl Milli Eğitim Müdürü Ekici'den 19 Mayıs mesajı!

Geleceğimizin umudu sevgili gençler,

Bugün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının millî mücadele meşalesini yaktıkları günün 102. yılını kutluyoruz. Unutmayınız ki sonsuza kadar sönmez niteliklerle donatılmış olan bu meşale, Türk gençliğince ilelebet muhafaza ve müdafaa edilecektir. Milletçe 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.

Büyük bir gurur ve heyecanla kutladığımız 19 Mayıs 1919, Türk milletinin hür yaşama azminin, mücadele kararlılığının ve bükülmez cesaretinin tüm dünyaya haykırışının timsalidir. 19 Mayıs 1919’da kadınından çocuğuna, yaşlısından gencine kadar Türk milletinin her ferdi, sarsılmaz inanç ve imanla esarete boyun eğmemiştir. Zaferle taçlanan bu onurlu mücadele ile bugünün güçlü Türkiye’sinin temelleri atılmıştır. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadelenin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın en güçlü devletlerinden biri olmuştur. Millet olarak en büyük hedefimiz, ebediyen hür ve bağımsız olarak yaşamaktır. Devletimizin bekası için ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracağımıza inancım tamdır.

Bugünün gençleri, yarının büyükleri değerli gençlerimiz,

Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz. Daima manen ve madden bilgili ve bilinçli olunuz. Başarıya ulaşmak için çalışmaktan ödün vermeyiniz. Her fırsatta sözünüzle ve tavrınızla çevrenize örnek olunuz. İradenizle Türk milletinin eşsiz mücadelesinin yılmaz bekçileri olunuz. Biliniz ki ülkemizi kuşatmak isteyenlerin menfur emelleri son bulmamıştır. 15 Temmuz hain darbe girişimiyle gün yüzüne çıkan bu menfur emeller, Türk milletinin millî iradesiyle, azim ve kararlılığıyla bertaraf edilmiştir. Sizler de hürriyetimizi, bağımsızlığımızı ve bayrağımızı daima koruyunuz.

19 Mayıs, Türkiye'nin ve Atatürk'ün doğum günüdür. Bizler bu bilinçle geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bedenen, ruhen ve fikren kendini geliştirmiş genç nesiller için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.

 

S

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin Kurban Bayramı Mesajı!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin Kurban Bayramı Mesajı!